17 sierpnia 2014 r. przy pomniku na Diablej Górze Gmina Żarnów przy pomocy Powiatu Opoczyńskiego zorganizowały uroczystości upamiętniające 70 rocznicę zwycięskiej bitwy pod Diablą Górą stoczonej 16 sierpnia 1944 roku w rejonie wsi Klew, Sulborowice i Brzezie.
Bitwa ta była chrztem bojowym formowanego 25 Pułku Piechoty AK. W 70. rocznicę tych wydarzeń przy ołtarzu polowym na Diablej Górze odprawiona została msza św. w intencji żołnierzy z 25 pp Armii Krajowej i mieszkańców Ziemi Żarnowskiej, której przewodniczył ksiądz kanonik Jan Kruk.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło kombatantów na czele z generałem Aleksandrem Arkuszyńskim „Majem”, generałem Stanisławem Burzą Karlińskim oraz uczestnikiem walk pod Diablą Górą kapitanem Mirosławem Kopą ps. Miron. Obecna była również legendarna łączniczka 25 pp AH Halina Bazylewicz – Kępińska „Kora”. Kompanię Honorową wystawiła 25 Brygada Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.
Po wystąpieniach okolicznościowych i Mszy Świętej pod pomnikiem złożono wieńce i wiązanki. W imieniu społeczności Powiatu Opoczyńskiego wiązankę złożył Starosta Opoczyński Marek Ksyta, Wicestarosta Józef Róg i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kopania. Wieńce i wiązanki złożyli również przedstawiciele Gminy Żarnów na czele z wójtem Krzysztofem Nawrockim, Po skończonych obchodach wszyscy uczestnicy mogli posilić się żołnierską grochówką.
W czasie okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej, na ziemi opoczyńskiej działał i walczył 25 pp Armii Krajowej. Fakt ten jest powszechnie mało znany. W 1944 roku, wraz ze zbliżaniem się do przedwojennych granic Polski frontu wschodniego, AK przystąpiła do realizacji planu „Burza”. Jego celem było tworzenie w bezpośrednim sąsiedztwie frontu próby zbrojnego wystąpienia i opanowania terenów, które wraz ze słabnięciem sił niemieckich, a przy współdziałaniu z jednostkami Armii Czerwonej poszerzałyby obszary wyzwolone. Na nich mieli się ujawniać przedstawiciele Polskiego Państwa Podziemnego i miejscowi dowódcy AK.
Operacja ,,Burza’’ jako alternatywa powstania powszechnego była rozciągniętym w czasie natarciem strefowym polegającym na uporczywym atakowaniu oddziałów niemieckich w miarę przesuwania się frontu wschodniego. Wynikało to z przeświadczenia, że trzeba współuczestniczyć w wyzwoleniu kraju, jeżeli rości się prawo do jego suwerenności. Do starcia z Niemcami przystąpiło ponad 60 partyzanckich pułków a wśród nich 25 pp AK Ziemi Piotrkowsko – Opoczyńskiej Okręgu Łódź.
Na obszarze Łódzkiego Okręgu AK planowane wykonanie akcji „Burza” poprzedzono koncentracją oddziałów partyzanckich w dniu 20 lipca 1944r. w Barkowicach Mokrych nad Pilicą (okolice Sulejowa). Trzon zgrupowania stanowiły siły Kedywu - oddziały partyzanckie - ,,Wicher‘’, ,,Burza’’, "Grom’’ i ,,Błyskawica’’ do których dołączyły - samodzielny oddział partyzancki porucznika ,,Bończy", oddział Lotniczy podporucznika ,,Henryka‘’ (Henryk Furmańczyk) oraz oddział ,,Trop’’.
Dzień 20 lipca 1944 r. przyjęty został jako dzień powstania 25 pp AK, następnie pułku Ziemi Piotrkowskiej a ostateczna nazwa to 25 pułk piechoty AK Ziemi Piotrkowsko – Opoczyńskiej. Pułk ten miał być kontynuacją 25 pp powstałego 2 grudnia 1918 roku, stacjonującego do 1939 r. w Piotrkowie Tryb. a walczącym w kampanii wrześniowej w rejonie Częstochowy.