21 maja 2011 roku, po raz kolejny Powiat Opoczyński wspólnie z 25 Batalionem Dowodzenia 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego zorganizowali uroczyste obchody rocznicy śmierci majora Henryka Dobrzańskiego Hubala. To tu, na naszej ziemi walczył i zginął legendarny major Henryk Dobrzański Hubal. Opoczyńska wieś karmiła i dawała schronienie pierwszym polskim partyzantom czasu II Wojny Światowej. W oddziale Hubala służyło wielu mieszkańców naszego powiatu. Po rozwiązaniu oddziału większość z nich znalazła się w szeregach Armii Krajowej i w 25 pułku piechoty AK. W odwecie za pomoc Hubalowi i partyzantom Niemcy wielu mieszkańców zamordowali i wiele wsi spalili.
Postać Majora jest wciąż żywa w umysłach współczesnych Polaków oraz mieszkańców regionu opoczyńskiego i tak wiele znaczy dla świadomości Narodu Polskiego. Wierność Polsce, wierność złożonej przysiędze zapisuje postać Hubala na trwale w świadomości wielu pokoleń.
Aby uczcić czyn i postać majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala i jego oddanie sprawie Ojczyzny Starostwo Powiatowe w Opocznie wraz z wojskiem chce przesłanie Hubala przekazać szczególnie młodemu pokoleniu.
Biskup Polowy Wojska Polskiego, który przewodniczył mszy świętej odprawionej przy Szańcu w Anielinie mówił o wierności będącej przyczynkiem do podjęcia walki z Niemcami już po kapitulacji i o wierności, która powinna nam towarzyszyć na co dzień szczególnie w życiu małżeńskim.
Po mszy Prezes Ceramiki Paradyż Stanisław Tępiński i przedstawiciel Grzegorza Grzelaka przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy Atlas - fundatorzy obelisku, dokonali jego odsłonięcia. Obelisk ten upamiętnia uczestnika poprzednich obchodów, tragicznie zmarłego Biskupa Polowego Wojska Polskiego generała broni Tadeusza Płoskiego. Wydaną na okoliczność odsłonięcia obelisku płytkę ceramiczną wręczył Biskupowi Polowemu Wojska Polskiego Prezes Zarządu Grupy Paradyż Piotr Tokarski.
Po apelu poległych i salwie honorowej w pobliżu szańca rozegrała się bitwa Hubalczyków z Niemcami. Była to brawurowo przeprowadzona i znakomicie przygotowana inscenizacja historyczna przygotowana przez Starostwo Opoczyńskie przy pomocy środków firm Opoczno I i Ceramika Paradyż. W inscenizacji udział wzięli – Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala, strzelcy z JS 2036 Paradyż, młodzież z Teatru Młodego i Teatru Małego Aktora z Paradyża, członkowie Chóru Zorza, GRH Batalion Tomaszów Maz., GRH 51pp Iłża, GRH 22p Ułanów Podkarpackich, GRH Nowakowie, Jerzy Łumiński z Poświętnego oraz mieszkańcy wsi z gminy Poświętne.
Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomogli zorganizować tegoroczne obchody.