W dniu 18 listopada 2011 r. odbyła się ósma edycja Przeglądu dorobku artystycznego szkół ponadgimnazjalnych powiatu opoczyńskiego, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Opocznie. W spotkaniu wziął udział Starosta Opoczyński Jan Wieruszewski, Wicestarosta Józef Róg, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Ksyta, Radna Rady Powiatu Marianna Śmiechowska, Dyrektor Biura Posła na Sejm RP Roberta Telusa Pan Krzysztof Jednac, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie Tomasz Łuczkowski oraz dyrektorzy z ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat i uczniowie.
W Przeglądzie swoje programy artystyczne zaprezentowały 4 szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie wystąpił z programem pt. Wszystkie drogi prowadzą do prawdy, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opocznie przygotował program „Byłem, jestem, będę ...”, Zespół Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym zaprezentował „Egzamin z historii życia Włodzimierza Koperkiewicza”, Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie przedstawił program „Ocalić od zapomnienia”.
W Jury 8. Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Opoczyńskiego – Opoczno 2011, zasiadali: Agata Karbownik – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opocznie, Marzena Jaruga – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie, Urszula Pacan – nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym, Agnieszka Borończyk – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie oraz przedstawiciele organizatora: Małgorzata Grzesińska – Dyrektor Wydziału Oświaty i Funduszy Unijnych, Joanna Gumkowska,Elżbieta Kossowska-Majkut – przewodnicząca Jury i sekretarz – Marta Wojciechowska.
Ocena ósnej edycji Przeglądu, na prośbę dyrektorów szkół, nie miała charakteru rywalizacji między szkołami. Organizator Przeglądu – Starostwo Powiatowe w Opocznie –przygotował nagrody dla wszystkich uczestników za udział, zwiększył liczbę nagród indywidualnych za talent odkryty w tej edycji oraz dla nauczycieli przygotowujących prezentacje.
W podziękowaniu za wkład pracy nad przygotowaniem prezentacji nauczyciele otrzymali pendriv`y. Nagrodzeni nauczyciele to: Dariusz Jurek, Anna Telus, Urszula Pacan z ZSR w Mroczkowie Gośc.,Elżbieta Kowalczyk, Dorota Błaszczyk, Anna Waszczyk, Małgorzata Siwek z ZSPg Nr 1 w Opocznie, Monika Brzozowicz, Tatiana Kotylak, Anna Krawczyk, Magdalena Polak, Agnieszka Borończyk z ZSZ w Żarnowie, Marta Pawlik – Prejs, Anna Waśkiewicz z ZSO w Opocznie.
Jury postanowiło nagrodzić najbardziej utalentowaną młodzież, wyróżniającą się w poszczególnych dziedzinach sztuki.
Nagrodzeni za talent wokalny: z ZSO Opoczno: Bartosz Borowiecki, Paulina Siwek, Magdalena Błażejewicz, Magdalena Woźniak, z ZSZ Żarnów: Ewa Świerczyńska, Mateusz Łopyta, Ewa Kowalska, z ZSPg nr 1: Opoczno: Magdalena Bolek.
Nagrodzeni za talent konferansjerski: z ZSO Opoczno: Natalia Tomczak, Marcin Dorożko, Mateusz Rek.
Nagrodzeni za talent aktorski: z ZSZ Żarnów: Marlena Wilk, Dawid Garbalski, Aleksandra Wychowaniec, z ZSPg nr 1: Przemysław Bildziukiewicz, Marek Szymczyk, Jakub Smak, z ZSO Opoczno: Mateusz Kiełtyk, Irena Strzelczyk, z ZSR Mroczków Gośc.: Katarzyna Szczegielniak, Marek Jurowski.
Nagrodzeni za talent instrumentalny: z ZSPgnr 1 Opoczno: Jacek Wiktorowicz, z ZSO Opoczno: Agnieszka Supernat, z ZSZ Żarnów: Grzegorz Nowacki.
Nagrodzeni za talent kabaretowy: z ZSPg nr 1 Opoczno: Krystian Biela, z ZSR Mroczków Gośc.: Mateusz Gąsiorek, Jarosław Cieślik, Krzysztof Kupis, Tomasz Róg.
Nagrodzeni za talent taneczny: z ZSO Opoczno: Aleksandra Kucharska, z ZSPg nr 1 Opoczno: Ewelina Adamska, z ZSZ Żarnów: Monika Chałubińska.
Nagrodzeni za talent recytatorski: z ZSO Opoczno: Milena Skalska, z ZSPg nr 1 Opoczno: Martyna Majchrzyk
Jury postanowiło przyznać również
nagrodę za talent dziennikarski dla Aleksandry Kałuzińskiej i Dawida Dąbrowskiego z ZSR w Mroczkowie Gościnnym oraz
nagrodę za talent nowoodkryty dla Dawida Wrzoska, Tomasza Sochańskiego, Michała Jędrasika i Mateusza Bolka z ZSR w Mroczkowie Gośc.
Dla utalentowanej młodzieży organizator ufundował nagrodę w postaci pamiątkowego dyplomu i wyjazdu do Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi na sztukę Tennessee Wiliamsa w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej pt. „Kotka na rozpalonym blaszanym dachu”.
Wszyscy wykonawcy otrzymali nagrody w postaci pendriv`ów, natomiast wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Zespoły przygotowały oryginalne dekoracje, stroje i rekwizyty. Zaprezentowane przez uczniów prezentacje były różnorodne i przygotowane z dużą starannością. Przedstawiały w sposób ciekawy i niejednokrotnie nowatorski i humorystyczny temat przewodni: „Autentyczna postać związana z historią naszego regionu”. Programy były na dobrym, wyrównanym poziomie.